2020 Race Results

DRAFT ROAD RACES (Not final)

OVERALL POINTS

April 18: Spring Chicken hosted by DRR – Results

April 26: WOW Handicap Race hosted by Woodcock Cycle – Results

May 06: Grande Pointe Road Race hosted by the Provincial Program – Results

May 10 (TBA): 6-Hour Relay Team hosted by the Provincial Program – Results

May 12: Grande Pointe Criterium hosted by the Provincial Program – Results

May 20: Handicap Race hosted by the Provincial Program – Results

May 31: Provincial Road Race hosted by the Development Team – Results

June 03: Team Time Trial hosted by the Velodonnas – Results

June 10: Stony Mountain Criterium hosted by F.O.G. – Results

June 17: Team Time Trial hosted by Dark Red Racing – Results

June 20: Gravel Grinder hosted by Dark Red Racing – Results

July 01: Handicap Race hosted by the Provincial Program – Results

July 04: Provincial ITT Championships hosted by the Provincial Program – Results

July 04: Provincial Criterium Championships hosted by the Provincial Program – Results

July 15: Individual Time Trial hosted by the Provincial Program – Results

Aug 05: Handicap Race hosted by the Provincial Program – Results

Aug 19: Grande Pointe Road Race hosted by the Provincial Program – Results

DRAFT MOUNTAIN BIKE RACES (Not final)

OVERALL POINTS

April 29: WNR #1 hosted by the Velodonnas – Results

May 13: WNR #2 hosted by – Results

May 17: Cup #1 Grand Beach hosted by Dark Red Racing – Results

May 24: Cup #2 Morden hosted by Country Cycle – Results

May 30: Minnedosa Short Track (MB Games Athletes Only) hosted by – Results

June 07: Cup #3 Sandilands & MB Games Qualifier hosted by Alter Ego – Results

June 14: Cup #4 Dauphin & MB Games Qualifier hosted by the Dauphin Derailleurs – Results

June 24: WNR #3 hosted by Dark Red Racing – Results

June 28: Morden Back 40 hosted by Country Cycle – Results

July 19: Cup #5 Falcon – Results

July 29: WNR #4 – Results

Aug 16: Granite Groove Out at Lee River hosted by Teagan Algeo – Results

DRAFT CYCLOCROSS RACES (Not Final)

SEEDING and OVERALL POINTS

Sep 12: Dark Cross hosted by Dark Red Racing – Results

Sep 20: Ego Cross hosted by Alter Ego – Results

Sep 26: Menno Cross hosted by Dark Red Racing – Results

Oct 03: Deadhorse Cross hosted by Country Cycle – Results

Oct 10: Selkirk Cross hosted by Bikes & Beyond – Results

Oct 17: Viking Cross hosted by – Results

Oct 25: CrossTastic hosted by F.O.G. – Results

Nov 01: Velo Cross hosted by the Velodonnas – Results